Lama Home Wall - Kotvení do zdi

Naklápěcí lezecká stěna pro domácí trénink. 3 výšky kickboardu, varianta pro kotvení do zdi

Výška kickboardu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na objednávku vyrobíme za 3-5 týdnů :) Na objednávku vyrobíme za 3-5 týdnů :) Na objednávku vyrobíme za 3-5 týdnů :) Zvolte variantu
45 900 Kč 43 900 Kč 39 900 Kč od 39 900 Kč

Tvoje osobní bouldrovka

Lama Home Wall je domácí naklápečka pro tvůj lezecký trénink. Tahle verze je určená pro kotvení do zdi - vyžaduje solidní cihlovou nebo betonovou zeď, do sádroše to radši nevrtej (proto jsme vymysleli i samonosnou variantu s opěrným rámem - dostupná brzy!). 

Rozměry hlavní desky jsou 2,4 x 2,4 metru (velikost Moonboardu Mini). Vzhledem k různým výškám stropu v různých místnostech (v garáži to bude jinak než v obýváku) si můžeš vybrat ze 3 verzí kickboardu (spodní kolmé desky určené pro stupy). Bez kickboardu (nejnižsí verze pouze se základovým prahem), s polovičním kickboardem (výška 20 cm) a s plným kickboardem (výška 40 cm). Vyber si sám podle naší tabulky rozměrů různých verzí v různých náklonech. 

 

kickboard celková šířka max. výška (10°) max. hloubka (45°)
0 cm 280 cm 247 cm 168 cm
20 cm 280 cm 261 cm 183 cm
40 cm 280 cm 281 cm 183 cm

* šířka počítána včetně madla navijáku 

 

Naklop ji!

Naklápění stěny je pak možné v rozsahu 10-45° (verze bez kickeru 10-40°). 

- 10-15° je ideální pro trénink aerobní vytrvalosti - nekonečných koleček po pozitivních chytech, důležitá součást základního lezeckého tréninku 

- 25-30° využiješ pro techničtější bouldry nebo trénink silové vytrvalosti - středně dlouhá kolečka po náročnějších chytech

- 40-45° je profil pro krátké silové bouldry, které tě naučí správně tlačit do nohou a zlepší sílu tvých prstů i celého těla

Naklápění se provádí pomocí ručního navijáku, umístěného na levé nebo pravé straně stěny (rozhodni se sám, kam se ti hodí víc). Stěnu drží v převisu kromě navijáku i pojistné popruhy na každé straně a aretační vzpěry s drážkou a šroubem (podle vzpěry můžeš snadno nastavit sklon stěny a nemusíš tak nic extra vyměřovat - prostě koukneš a vidíš :)).

Postav ji kamkoliv!

Celý Home Wall systém je modulární - poskládaný z menších prvků, což má minimálně 2 výhody - za prvé je možné celou stěnku poslat na paletě víceméně kamkoliv na světě (a ty si ji do 10. patra v paneláku můžeš v pohodě vyvézt výtahem). Jednotlivé díly mají maximální délku 120 cm což usnadňuje převoz i manipulaci. 

Za druhé se dají stavební prvky (desky, trámky,..) celkem libovolně kombinovat a případně do budoucna i rozšiřovat (takže pokud se přestěhuješ do většího bytu, kam se vejde o fous větší stěna, dá se Home Wall jednoduše zvětšit bez nutnosti pořizovat všechno znova). 

Poznej nekonečné možnosti tréninku

Rastr děr pro chyty je kompatibilní s Moonboardem Mini - čtverec 20 x 20 cm (takže pokud máš chyty od Bena, můžeš je směle použít včetně aplikace). Oproti Moonboardu má Home Wall dvojnásobný počet děr - řady jsou 10 cm nad sebou a každá lichá je odsazena o 10 cm do strany. Maximální počet chytů je 50 ks / m2. Rozumné minimum pro využití potenciálu stěny je potom cca polovina - 20-25 chytů / m2

Home Wall dodáváme včetně kompletního spojovacího materiálu a návodu na sestavení. Pro montáž stěny budeš potřebovat kromě trochy zručnosti i aku vrtačku (s bitem Torx TX20), klíč vel. 17 a imbusový klíč vel. 8 mm (toto nářadí není součástí dodávky).

Upevnění nosného rámu do zdi lze provést pomocí přiložených hmoždinek s vruty, nebo zalepením závitových tyčí. 

 

Lama Home Wall je určena pouze pro vnitřní použití! Pokud chceš nainstalovat Home Wall venku, je nutné stěnu zastřešit. Konstrukci konzultuj se svým tesařem, nebo se ozvi na e-mail a něco vymyslíme ;)

Chyty nejsou součástí dodávky a je nutné je pořídit zvlášt a somozřejmě nejlépe dřevěné :). Jestli tápeš jaké chyty vybrat, ozvi se nám a poskládáme ti balíček na míru. 

Doprava - Lama Home Wall doručujeme po celé ČR paletovou přepravou. Doručujeme i Slovensko, nebo (téměř) kamkoli jinam. Pošli nám poptávku a spočítáme přesnou cenu dopravného. Zásilka má v závislosti na konfiguraci hmotnost okolo 150 - 200 kg. Doručováno je vozy se sklopným čelem. Je také možnost si zásilku vyzvednout u nás ve skladu, stěna se v pohodě vejde i do menšího osobního auta se sklopenými sedačkami. Na Lama Home Wall se nevztahuje doprava zdarma

FAQ

Jak se stěna kotví do zdi?

Možností je několik, záleží na kvalitě a složení zdiva. Dá se kotvit pomocí klasických hmoždinek a vrutů, zalepit závitové tyče nebo kotvit pomocí expanzních nýtů. Dej nám vědět která varianta by ti vyhovovala a spojovák ti pošleme společně se stěnou.

Jaká je minimální výška stropu v místě kam chci umístit stěnu?

Najdeš to přehledně uvedené v tabulce výše.

Co vše je součástí stěny?

Kompletní stavební materiál, přehledně označený ke snazšímu sestavení dle návodu, desky s předvrtanými dírami a natloukacími matkami (buldoky), naviják s ocelovým lankem, materiál ke kotvení do zdi (hmoždinky nebo závitové tyče), kompletní spojovací materiál. Chyty nejsou součástí stěny.

Jak mi stěna přijde zabalená?

Balíme na standardní europaletu, rozměry jsou cca. 120 x 80 x 50 cm a stěna v závislosti na konfiguraci váží okolo 200 kg. Stěna se nicméně pohodlně vejde i do osobního auta, v případě že se budeš chtít stavit u nás ve skladu.

Kolik mě bude stát poštovné?

Poštovné (paleta) po ČR účtujeme 1490 Kč.

Můžu stěnu postavit i venku?

Nedoporučujeme to. V případě že na tom budeš trvat musí se nad stěnou postavit nějaké zastřešení. I tak vzhledem ke vzdušné vlhkosti bude stěna trpět více než při vnitřním použití.

Můžu si na objednat jiný rastr děr než standardně nabízíte?

Ano, je to možné s mírným doplatkem. Dej nám vědět svoji představu a něco vymyslíme. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: